Як компанії приймають рішення про видачу онлайн кредиту

By: admin0 comments

Часто позичальники запитуючи чому їм відмовлено в отриманні онлайн кредиту.  Іноді такі запитання виникають і у позичальників, які справно оплачували свої займи і несподівано отримали відмову. Ми вирішили привідкрити двері в саму таємну кімнату – систему прийняття рішення.

Звісно система прийняття рішення різна в кожній фінансовій компанії, тому не отримавши кредит в одній компанії можна пробувати отримувати в іншій, але 80% правил співпадають. Тому отримуючи кредит онлайн слід про них знати щоб не витрачати час на заповнення анкет  компаній за компанією.

На першому етапі оцінки, всі компанії використовують перевірку по правилах логіки.  Серед них вік позичальника, співвідношення доходів до видатків, регіон проживання і подібні.

На другому етапі відбуваються перевірки по так званих fraud-параметрах. Компанії перевіряють позичальника по різних перехресних базах з метою виявлення шахрайства. Тобто коли кредит намагається отримати людина не на свої і’мя. На даному етапі перевіряється відповідність ідентифікаційного коду віку, статі, паспорту, прізвищу,  відбувається верифікація телефону, за допомогою підтвердження смс. На цьому ж етапі дані позичальника перевіряють по т.з black list – ах, які створені чи самою компанією чи компаніями-партнерами.

На останньому етапі, дані позичальника проходять скоринг перевірку. Скоринг – це система, яка в залежності від попереднього досвіду компанії дозволяє відраджувати позичальника, присвоївши йому рейтинг надійності. В скорингових моделях використовуються і дані бюро кредитних історій, куди інші компанії передають інформацію про позичальника про попередні кредити.

Саме через третій етап іноді компанії відмовляють своїм позичальникам, навіть якщо  в даній компанії прострочок по кредиту не було.

Запитувати менеджера компанії яка видає онлайн кредити в інтернет безглуздо. В більшості випадків менеджер не знає чому відмовлено позичальнику, так як всі перевірки відбуваються автоматично.

Як збільшити шанси на отримання кредиту? Позичальник не може і не повинен знати алгоритм прийняття рішення. Більш того, алгоритм настілки складний, що навіть той, хто його створив не може однозначно оцінити заявку. Те, що може зробити позичальник – чесно заповнити анкету, не приховуючи ніяких параметрів. Іноді параметри, які видаються негативним для позичальника і які він намагається приховати, можуть виявитись позитивним для системи прийняття рішення. А от якщо система розпізнає приховування інформації при заповненні заявки на отримання онлайн кредиту,  то скоріш за все рішення про видачу буде негативним.

З іншого боку, іноді позичальники думають, якщо він допустив прострочку по кредиту в компанії, то він більше ніколи не зможе отримати кредит ні в даній ні в інших компаніях. Така логіка теж не являється вірною. Прострочки допускаються, головне щоб вони були не дуже  тривалими. А у випадку, якщо позичальник розуміє, що вчасно погасити не зможе, краще повідомити про це компанію. Тоді компанія зробить відмітку про «hold»  і не буде псувати кредитну історію в бюро.

Related post

Leave A Comment