телефон Містер Мані 0(800)750-395

Ви ФОП ? А допомогу в період карантину отримуєте ?

fop

А ви знали що 90% ФОП-ів можуть отримувати біля 3 тис.грн щомісяця протягом всього карантину ? Думаю не знали. Я не знав, хоч відповідаю усім вимогам. Гроші, звісно не великі, але зважаючи на те, що виплачувати будуть мінімум 5 міс, а тому це більше 10 тис.грн. На підготовку документів достатньо 1-2 години. Думаю воно того варте. 18.06.20 відправив документи. Вирішив викласти покрокові інструкції і питання на яких я «завис» найдовше. Отже, причиною отримання допомоги являється припинення або скорочення діяльності під час карантину. Підставою для отримання допомоги є постанова КМУ від 22 квітня 2020 р. № 306 Цікаво, що на сайті Центру зайнятості населення є навіть прядок отримання допомоги. Єдине, що особливо ніхто про цю допомогу не розголошує. Крім цього в самому порядку, як і прийнято в нашій державі, є моменти про які потрібно «догадатись».

Поїхали.

Яким вимогам потрібен відповідати ФОП.


Скільки отримаємо?
Розмір допомоги розраховується як 2/3 бази нарахування ЄСВ 2019 року. База розрахунку ЄСВ у 2019 році була незмінною і становила 4173 грн. Таким чином розмір допомоги при повній зупинці діяльності становитиме 2*4173/3 = 2782 грн. Якщо хочете показати, що трохи працювали, а роботу не зупинили а скоротили, то пропорційно часу на скільки було зменшено обсяги роботи. Я таким шляхом і пішов, бо реально трохи працював і навіть доходи отримував. Як рахувати, покажу на прикладі своїх звітів.

Тепер, що робимо.

Готуємо документи
1.Заява в довільній формі. Моя виглядали так :
Директору ___ районного
центру зайнятості населення у
ФОП ______,
ІПН ______,
Тел. ______,
Email _____,
Заява
На отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину
ФОП _____ (КОД ЄДРПОУ _______ ), який відноситься до малого підприємництва, у зв’язку з настанням обставин, що призвели до суттєвого скорочення підприємницької діяльності, причиною якого є запровадження карантину на території України згідно постанови КМУ від 11.03.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу (Covid – 19)», просить надати кошти для виплати допомоги по частковому безробіттю за період зупинення роботи починаючи з 01.04.2020 року.
До заяви додаються наступні документи:
1. Копія наказу №__ від 01 квітня 2020 р. про скорочення діяльності на час карантину.
2. Довідка про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.
3.Відомості про фізичну особу — підприємця, який є застрахованою особою, щодо якого виконуються вимоги частини третьої статті 47¹ Закону України “Про зайнятість населення” за березень, квітень, травень 2020р.
У разі наявності помилок в окремих документах, з метою економії часу прошу повідомити мене у будь який зручний спосіб
За тел. _______________
На емал. _______________
Підпис

2. Копія наказу при запинку/призупинення роботи. В законі написано не наказ, а копію. Тому, аби не було формальної відмови, робимо наказ сам на себе, друкуємо, підписуємо, скануємо і відправляємо завірену собою копію.
ФОП __________________________
НАКАЗ
дата №___
Про часткове зупинення підприємницької діяльності на час карантину
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та з урахуванням імовірного розвитку складної епідемічної ситуації , та у зв’язку з суттєвим падінням обсягів послуг та з метою економії витрат ФОП
НАКАЗУЮ
1. Скоротити на час карантину з 01.04.2020 р. до дати закінчення оголошення карантину роботу з надання послуг ФОП на 90%
ФОП ____________________

3.Відомість про ФОП. Заповнюємо самостійно і тут є моменти, а саме :
Кількість годин нормальної тривалості робочого часу за місяць – для ФОП норм немає, тому подивився середню за минулий рік, орієнтовно 160 год.
Кількість годин часткового безробіття за місяць – пишемо скільки простоювали. Я поставив 90%, тобто 160*0.9 = 144 год. Якщо повністю припинили роботу, то тут ставимо також 160 год.
Середній розмір місячної бази нарахування єдиного внеску – поставив зі звіту ЄСВ як мінімальна зарплата за минулий рік – 4173 грн.
Сума допомоги по частковому безробіттю – розраховую як 2*4173/3 = 2782 грн. Якщо повністю зупинили роботу, то цю цифру і ставимо. Так, як в мене скорочення робочого часу 144 години, то рахую (2782/160)*144=2503.8 грн.

ВІДОМОСТІ за квітень 2020р.
про фізичну особу — підприємця, який є застрахованою особою, щодо якого виконуються вимоги частини третьої статті 471 Закону України “Про зайнятість населення”
Прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця __ХХХ
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП)__ 0000000000
Місцезнаходження фізичної особи — підприємця ____м.Київ, ВУЛИЦЯ _ххх__
Поточний рахунок, найменування установи банку____можна реквізити рахунку фізика, але ЦЗ наполегливо просить, щоб це були держ.банки (приват, ощад), хоч в законі про це не написано.
Кількість годин нормальної тривалості робочого часу за місяць - 160
Кількість годин часткового безробіття за місяць квітень 2020 - 144
Середній розмір місячної бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за рік, що передує року звернення, згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14 квітня 2015 р. № 435, гривень - 4173.00
Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, гривень -2503,8
Наявність пенсії (так/ні) НІ
Фізична особа — підприємець (ініціали та прізвище)

4.Довідку про сплату ЄСВ за 6 міс до дати призупинення діяльності. Довідку заповнюємо самі. Жодних підтверджень з ДФС, пенсійного чи ДПС не потрібно. Перевіряти будуть самі. Звідки взяти суми які було оплачено – зі своїх звітів про сплату ЄСВ.

Директору ХХХ районного центру зайнятості населення у м. Києва
ПІБ
ФОП назва,
ІПН 000000000
Тел. 0970000000
mymail@gmail.com
Довідка про сплату єдиного внеску
ФОП XXX (ІПН), повідомляє про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.09.2019р по 29.02.2020р.
Вересень 2019 – 918.06 грн.
Жовтень 2019 – 918.06 грн.
Листопад 2019 – 918.06 грн.
Грудень 2019 – 918.06 грн.
Січень 2019 – 1039.06 грн.
Лютий 2019 – 1039.06 грн.
ФОП ________ (підпис)

Що далі.
Згідно Наказу, ФОП має 90 днів для надання документів, тому відраховуємо 90 днів назад, з дня подання документів і визначаємо з якого дня припинили діяльність. Наприклад, дата подачі доків в РЦЗ 20.07.20, припиняти роботу можемо з 20.04.20, або щоб простіше рахувати, вже з 01.05.20. Допомогу отримуємо до місяця наступного за закінченням карантину. Судячи з розвитку подій, це буде не скоро, але точно до кінця серпня допомогу отримуємо.

Як формуємо пакет. Відомість повинна бути окрема на кожен місяць (такі роз’яснення прийшли в центри зайнятості), тому формуємо один загальний наказ + 1 заява + 1 довідка ЄСВ + в нашому прикладі 3 відомісті ( за квітень з 20 по 30, за травень і за червень ). Наступного місяця , той самий пакет і відомість за червень і так до закінчення карантину + 1 міс.

Як відправляти.
Документи складаємо і несемо в Центр зайнятості району в якому зареєстрований ФОП, а вірніше сплачував ЄСВ. Якщо не знаєте, це можна подивитись отут. Там написано Головне управління ДФС такого то району. Це оптимально, бо якщо доки не вірні, вони підправлять. Згідно, роз’яснень ЦЗ можна відправити Укрпочтою, що я і зробив. Очікую коштів.

Успіхів і вам.

Кредит онлайн без відмовЯк отримати онлайн кредит. Кредитний скорингКредит онлайн без дзвінківКоротка анкетаМікрокредит. Як не платити МФОКредит в мікрофінансовій компанії чи банківськийЕлектронний підпис простими словамиЧому клієнти обирають Mister MoneyШвидкий кредитКредитна історіяЗайм грошей до зарплатиРеструктуризація кредитуКарантин і кредитВидаємо кредити навіть в карантинВи ФОП ? А допомогу в період карантину отримуєте ?Зміни в кредитуванні 2021Містер Мані провів інтеграцію з id.gov.uaКомпанія Містер Мані вступила в ВАФККомпанія Містер Мані інтегрувалась з BankID НБУАктуальні кіберзагрози у сфері мікрокредитуванняКредит онлайн під 0Світло в домі під час відключень.Коли МФО, а коли банк?Зберігаємо гроші в крипті