телефон Містер Мані 0(800)750-395

Пандемія, карантин, нафта = продукти, долар, бензин

ВООЗ оголошує пандемію, в Україні закривають школи, в світі обвалюється ціна на нафту, а у нас знову росте долар. Чи є зв'язок між цими подіями і чого чекати завтра.

Що стосується коронавірусу, то тут все зрозуміло. Перед тим, як захворіємо, трохи попанікуємо. Потім реально всі перехворіємо. Зрозуміємо, що нічого страшного в тому, щоб полежати вдома з температурою немає і заспокоїмось.

А в цей час …

Національний банк запевняє, що коронавірус в довгій перспективі не вплине на макроекономічні показники України, а колишній міністр економіки Милованов взагалі заявив, що Україна заробить на коронавірусі

Тим не менше наші очікування не такі оптимістичні і ось чому.

Як не дивно, але на перших порах, карантин позитивно вплине на економіку України, оскільки ми побіжимо тратити гроші, а це призведе до збільшення податкових надходжень і міграції грошей з наших гаманців в бізнес.

Але потім стане не так весело. Через встановленні урядом обмеження, з часом знизиться обєм виготовленої продукції ну і, звісно, обєм грошей які будуть виплачені у вигляді зарплат. Менше грошей, менше продукції = менше податків = менше соц.виплат.

Але це ще пів біди.

У світі зниження ціни нафти. До чого тут Україна ? Та практично ні до чого. Ну, може, через 3 місяці трохи подешевшає бензин. Сусідній країні буде важко, бо значна частина наповнення бюджету, а особливо валютних надходжень – це продаж нафти.

А що наповнює доларом бюджет України ?

Гроші заробітчан. Це валюта яка прибуває в Україну в розмірі більше 12 млрд $ в рік, що становить більше 10% ВВП. Що буде, якщо карантин запровадять в країнах, де працюють заробітчани ? Що буде, якщо Україна закриє кордони ? Буде суттєве зменшення валютних надходжень.

Ми сильно переживали, що втратимо 3 млрд $ від транзиту газу ? Не варто було перейматись.

Як би нам цього не не хотілось, але зменшення валютних надходжень вплине як на курс так і на споживчу активність, а відповідно і поступлення до бюджету.

Ну гаразд… Що ж робити.

Просто морально фіксуватись в гривні. Яка б завтра не була ситуація, гривня буде в обігу. Гривнею будуть платити зарплату. В гривні будуть кредитувати фін.установи, компанія mister money точно буде. За гривню точно можна буде купити продукти. А вони точно будуть в магазинах. Тому не накручуємо себе, щоб не сталось. Keep Calm. Keep UAH.

Автор Віталій Бачинський.

Пандемія, карантин, нафта = продукти, долар, бензинВідео. Відповіді від операційного директораВідео. Що таке кредит онлайнВідео. Видалим з бази МФОЗахищені категорії